تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
آموزش رانندگي آموزش رانندگي .

آموزش رانندگي

آموزش حركت با دنده عقب  كليك كنيد


آزمون شهري كليك كنيد


آموزش پارك دوبل كليك كنيد


بهترين حالت گرفتن فرمان كليك كنيد


آموزش پارك كنار جدول كليك كنيد


فيلم آموزش مهارت هاي رانندگي كليك كنيد


آموزش پارك دوبل كليك كنيد


آموزش دور زدن دو فرمانه و يك فرمانه كليك كنيد

 

آموزش رانندگی کلیک کنید


آموزش رانندگی تصویری کلیک کنید

 
آموزش رانندگی مخصوص بانوان کلیک کنید


نمونه سوالات گواهينامه رانندگي

نمونه سوالات گواهينامه رانندگي,
نمونه سوالات فني رانندگي,
نمونه سوالات رانندگي نمونه تبريز,

رانندگي در برف و يخ:لغزندگي اين گونه مسيرها حالتي شبيه رانندگي در گل و لاي را تداعي مي‌كند. پس برخي توصيه‌ها و تكنيك‌ها بين اين دو حالت مشترك هستند البته تفاوت‌هايي وجود دارد كه در جاي خود بيان خواهد شد.
اصولا رانندگي در فصل سرما به ويژه در كوهستان و مسيرهاي جنگلي و برف گير دشوار بوده و گاهي سبب به وجود آمدن موقعيت‌هاي خطرناكي مي‌گردد كه يادگيري تكنيك‌هاي مربوط به رهايي از اين شرايط الزامي‌است. هرگز در هنگام عبور از روي تخته سنگ‌ها و محل‌هاي عبوري با سنگ‌هاي ريز و درشت بازي اضافي با پدال گاز انجام ندهيد. اين كار اصطكاك را كم و چرخ‌ها را دچار هرزگردي خواهد كرد و بدترين حالت زماني است كه شما از ادامه‌ي مسير باز بمانيد. اگر در هنگام عبور احساس كرديد مانعي كه در مقابل شماست سنگي بزرگ است و عبور از آن باعث ليز خوردن و امكان عدم عبوري موفق وجود دارد، در صورت مساعد بودن مسيري ديگر مسير را عوض كرده و از كنار آن بگذريد. از تصميم گيري‌هاي عجولانه بپرهيزيد كه عامل بسياري از حوادث و صدمات جبران ناپذير است. در مسيرهاي سخت و صعب العبور با سرعت بسيار پايين حركت كنيد. اين توصيه را كه هميشه براي عبور از مسيرهاي دشوار با چند اتومبيل همراه شويد را كه از خاطر نبرده ايد؟ گروهي يا حداقل به اتفاق چند نفر كه بتوانند به شما ياري برسانند اقدام به اين گونه سفرها نماييد. در شرايط حاد بايد يك نفر به صورت پياده در جلو اتومبيل حركت كند تا با مشاهده ي مسير به شما فرمان صحيح دهد كه البته اين شخص بايد خود به اصول رانندگي آگاهي كافي داشته باشد. دنده‌ها را طوري انتخاب نماييد كه با سرعتي يكسان حركت كنيد و با كم يا زياد كردن حداقل دور موتور راهتان را بپيماييد. حتي المقدور از كمك سنگين استفاده نكنيد و تنها با استفاده از كمك سبك و قفل ديفرانسيل‌ها مسيرتان را ادامه دهيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۰:۳۵ توسط:آموزش رانندگي موضوع:

نمونه سوالات راهنمايي رانندگي

نمونه سوالات راهنمايي رانندگي,
نمونه سوالات راهنمايي و رانندگي,
تست نمونه سوالات رانندگي,

رانندگي در شرايط مختلف، لوازم، ادوات و تكنيك‌هاي خاص خود را مي‌طلبد. وجود عوامل و لوازم متعدد سخت افزاري مربوط به هر يك شايد مهم ترين ملزومات يك سفر به حساب آيد. ليكن به اذعان و اعتراف بسياري از بزرگان فن و حرفه اي‌هاي اتومبيلراني، نوع رانندگي است كه مهمترين و تعيين كننده ترين عامل در ماندن يا موفقيت در ادامه حركت اتومبيل است. جسارت و روحيه ي مبازره طلبي، دقت، مهارت و آگاهي از فنون و تكنيك‌هاي رانندگي در شرايط گوناگون عواملي هستند كه دست به دست هم داده و يك راننده‌ي حرفه اي مي‌سازند. علاوه بر اين، موارد آگاهي از خصوصيات و توانايي‌هاي اتومبيل، عكس العمل‌هاي آن در شرايط خاص و اشراف بر قدرت و نكات فني خودرويي كه راننده آن را مي‌راند، بسيار مهم و تعيين كننده است. اكنون به مناسبت فصلي كه در آن هستيم، بنا داريم به بررسي تكنيك‌هاي رانندگي در برف و يخ پرداخته و به ذكر نكات مهم اين مبحث اقدام نماييد.
در ابتدا چند توصيه مهم در فصل سرما:
قبل از سفر با تهيه چك ليست، موارد مهمي‌همچون سيستم گرمايش، لوله‌هاي سيستم گردش آب، ضد يخ، برف پاك كن، ترموستات (زمستاني)، زنجير چرخ و يا لاستيك يخ شكن و. . . را بازبيني و از سلامت آن‌ها اطمينان حاصل نماييد.
سفر در فصل سرما، بايد با لوازم كافي و به عبارت بهتر وسايلي بيش از نياز خاص اين فصل انجام پذيرد. لباس‌هاي گرم و ضد آب، دستكش ضد آب، كلاه، كيسه‌هاي گرمايشي (جهت شرايط اضطراري)، كفش ساق بلند و ضد آب، جوراب پشمي‌و. . .
هميشه به خاطر بسپاريد كه بيش از مدت زمان سفرتان وسايلي مثل پوشاك و مواد غذايي و آشاميدني به همراه داشته باشيد.
دارندگان اتومبيل‌هاي دوديفرانسيل بدانند كه: اين تصور كه اتومبيل دوديفرانسيل نياز به زنجير چرخ ندارد را از ذهن خود خارج كنيد و بدانيد كه بالا رفتن از هر سربالايي، پايين آمدني درپي خواهد داشت. اتومبيل بدون زنجير چرخ در زمستان و نواحي كوهستاني و برفي، هر چند داراي دوديفرانسيل باشد در حركات مختلف و كاهش سرعت مشكل ساز و حادثه آفرين خواهد بود.
به خاطر داشته باشيد در سرعت ۲۰ مايل ( ۳۲ كيلومتر ) حدود ۵ متر از زمان ترمزگيري طول مي‌كشد تا اتومبيل بايستد. اين مسافت بر روي مسير يخي به طرز چشمگيري افزايش يافته و باهمان سرعت قبلي يعني ۲۰ مايل يا ۳۲ كيلومتر اين فاصله به ۴۵ متر افزوده شده و تقريبا ۹ برابر بيشتر مي‌گردد كه حتي با زنجير چرخ اين فاصله ۲۲ متر مي‌شود. پس كاهش سرعت در مسير برف و يخ بايد با حوصله و به آرامي‌صورت پذيرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۰:۲۱ توسط:آموزش رانندگي موضوع:

نمونه سوالات علايم رانندگي

نمونه سوالات علايم رانندگي,
نمونه سوالات آزمون رانندگي,
نمونه سوالات راهنماي رانندگي,

- در صورت نياز به يكي از آموزشگاههاي نزديك محل سكونت خود مراجعه و چند جلسه اي وقت بگيريد و جهت رسيدن به مهارت كافي تمرين كنيد. چون اگر به لحاظ اقتصادي حساب كنيد متوجه مي شويد هزينه ي چند جلسه تمرين بيشتر بسيار كمتر از هزينه ي تصادف بدليل عدم رسيدن به مهارت كافي خواهد بود،همچنين جان عزيزان شما در داخل اتومبيل و عابريني كه در حال عبور از عرض خيابان هستند به نسبت هزينه تمرين قابل مقايسه نمي باشد.پس تمرين رانندگي را تا زماني كه به آرامش ،تسلط و مهارت كافي در آموزشگاه نرسيديد قطع نكن.                                      

2- به يكنفر گواهينامه دار كه از لحاظ رانندگي داراي مهارت و تسلط خوبي و از لحاظ صبر و حوصله و اعصاب در حد اعلا باشد نياز ميباشد اينكه گفتم از لحاظ صبر و حوصله بخاطر اينكه بعضيها كم صبرند و اينقدر غر ميزنند كه آدم رو از رانندگي بيزار ميكنند نه تنها رانندگي بلكه هر كار ديگري پس در انتخاب آن فرد دقت كنيد كه باعث ترس و استرس بيشتر در شما نشود.                    

3- سعي كنيد رانندگي را از محيطهاي خلوت و بي خطر شروع كنيد و بيشتر سعي كنيد با دنده ي يك حركت و دنده ي دو حدود 40 يا 50 متر رفته مجددا توقف كنيد كه تسلط شما به پدالهاي گاز ترمز كلاج و فرمان دنده خوب شده و به هماهنگي لازم برسيد و مدت زمان تمرين در روزهاي اول كم باشد.        

4- توجه كنيد 15 روز اول فقط تمرين كنيد جهت رسيدن به مهارت كافي و اعتماد به نفس مطلوب و از رانندگي در خيابانهاي شلوغ و پر ترافيك خودداري كنيد واگر خواستيد از خيابانهاي شلوغ رانندگي كنيد از فرد گواهينامه دار ماهري كه كنار دست شما است بخواهيد كه اتومبيل شما را به خيابان كم ترافيك منتقل كند.               

5- هر روز مدت زمان تمرين كردن با اتومبيل شخصي را زياد كنيد تا حدي كه در روز پانزدهم  در محيط خلوت و كم ترافيك كاملا تسلط داشته باشيد و به راحتي بتوانيد بدون عيب و نقص با اتومبيل شخصي رانندگي كنيد.           

6- در 15 روز دوم كم كم به سراغ رانندگي در خيابانهايي كه از بار ترافيكي كمتري برخوردار مي باشد برويد و باز مدت زمان روز اول كمتر باشد و روزانه به مدت زمان آن اضافه كنيد.                                      


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۹:۵۳ توسط:آموزش رانندگي موضوع:

نمونه سوالات امتحاني رانندگي

نمونه سوالات امتحاني رانندگي,
نمونه سوالات راهنمايي رانندگي پ 1,
نمونه سوالات علائم رانندگي,

ماده 144:
در راههاي كوهستاني و يا راههاي شيب دار با خصوصيات مشابه راههاي كوهستاني كه در آن عبور از كنار وسايل نقليه طرف مقابل غيرممكن و يا مشكل ميباشد, راننده اي كه درجهت سرازيري در حركت است بايد به كنار راه رفته وبه راننده اي كه در جهت سربالائي در حركت است تقدم عبور بدهد.تبصره : در راههاي مسطح كه دو طرف راه منتهي به كوه و پرتگاه مي باشد حق تقدم عبور با وسايل نقليه اي است كه در طرف پرتگاه قرار دارند.
                                                                                                          ماده 145:
در راههاي مندرج در ماده 144 كه در كنار آن جاي توقف (پارك) يا شانه كافي وجود دارد بنحوي كه راننده ميتواند با استفاده از آن به كنار برود و استفاده از آن از عقب رفتن يكي از وسايل نقليه جلوگيري كند, راننده واقع در جهت سربالائي بايد با استفاده از آن به راننده واقع در جهت سرازيري اجازه عبور دهد. چنانچه يكي از دو وسيله ا ي كه ميخواهند از يكديگر عبور كنند به منظور امكان عبور, مجبور به عقب رفتن بشود, اين عمل را بايد وسيله ا ي كه در جهت سرازيري قرار دارد انجام دهد، مگر آنكه بطور آشكار انجام آن از سوي راننده واقع در جهت سربالائي آسانتر باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۸:۴۸ توسط:آموزش رانندگي موضوع:

نمونه سوالات راهنماي و رانندگي

نمونه سوالات راهنماي و رانندگي,
خواندن نمونه سوالات رانندگي,,
نمونه سوالات آيين رانندگي,

ماده 136:
رعايت مقررات مربوط به حق تقدم عبور براي همه اجباري است مگر در مواردي كه به موجب مقررات خاص يا علايم ويژه راهنمايي و رانندگي خلاف اين حكم داده شد باشد.                                
ماده 137:
تقدم عبور وسايل نقليه در تقاطع ها و ميدان هايي كه هيچگونه علامت و چراغ راهنمايي و رانندگي وجود نداشته باشد, به ترتيب زيراست:                           
الف- در تقاطع هم عرض اگر دو وسيله نقليه اي كه روبروي يكديگر در حركتند بخواهند با هم وارد خيابان مجاور واحدي شوند, حق تقدم عبور با وسيله ا ي است كه به سمت راست گردش ميكند.
                                                                                                                ب ـ هرگاه دو يا چند وسيله نقليه از دو يا چند راه مختلف به تقاطع هم عرض برسند, حق تقدم عبور با وسيله نقليه اي است كه در طرف راست راه وسيله نقليه ديگر قرار دارد.
                                                                                                                                                                                                                   پ ـ هنگام ورود به ميدان ها حق تقديم عبور با وسيله نقليه اي است در درون ميدان در حال حركت هستند.

ت- در سه راه ها حق تقدم با وسيله نقليه اي است كه بطور مستقيم و در سمت و مسير مجاز حركت مي كند حتي اگر عرض خياباني كه مسير آن است از عرض راه تلاقي كننده كمتر باشد.

                                                                                                                                  ماده 138:
در برخورد راه اصلي با راه فرعي حق تقدم با وسيله اي است كه از راه اصلي عبور مي كند.رانندگاني كه از راه فرعي وارد راه اصلي مي شوند, بايد پيش از ورود به راه اصلي, در صورت توقف نموده وپس از رعايت حق تقدم عبور وسايل نقليه اي كه در مسير مجاز خود در راه اصلي و با سرعت مجاز عبور مي كنند, وارد اين راه بشوند.
                                                                                                                                                                                               ماده 139:
رعايت مقررات ماده 138 براي وسيله نقليه اي كه از راه خصوصي يا شانه راه يا گاراژ يا كوچه يا تعميرگاه و مانند آنها به معابر عمومي وارد مي شود نيز لازم است.
                                                                                                                                                                                                      ماده 140:
وسيله نقليه اي كه در مسير مجاز در حال حركت است بر وسائل نقليه متوقفي كه در حال شروع حركت به جلو يا عقب، گردش و يا دور زدن هستند حق تقدم عبور دارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۸:۳۵ توسط:آموزش رانندگي موضوع:

سوالات آموزش رانندگي رايگان

سوالات آموزش رانندگي رايگان,
سوالات آموزش راهنمايي و رانندگي,
دانلود نمونه سوالات رانندگي,

ايرانيان از ديرباز به اخلاق حسنه، ادب، احترام وگذشت در هنگام عبور يا ورود نسبت به ديگران، مشهورند. اما همين فرهنگ، در ترافيك، اغلب حالت غيراخلاقي به خود مي گيرد بطوري كه عدم رعايت حق تقدم عبور ديگران؛ نمونه بارز اين مسئله است. بايد ياد گرفت كه رعايت حق تقدم نيز مانند فرهنگ تعارف در ورود و خروج، نه تنها از خودگذشتگي نيست بلكه رعايت حقوق شهروندي است و توجه به رعايت چنين امري،مسلما تا حد زيادي از مشكلات شبكه حمل و نقل را خواهد كاست.

برابر آمار و ارقام موجود، بيشترين علت تصادفات درون شهري، عدم رعايت حق تقدم عبور مي باشد،اين موضوع،بدان معني است كه اغلب رانندگان به مقررات اين قسمت از آيين نامه راهنمايي و رانندگي،آشنا نبوده و يا اينكه به آن توجهي ندارند.

ماده 137:

آيين نامه راهنمايي و رانندگي،نحوه حق تقدم عبور وسايل نقليه در تقاطع و ميدانهايي كه فاقد هرگونه علامت و چراغ راهنما هستند را به ترتيب ذيل تعيين نموده است:

1- در تقاطع هاي هم عرض،اگر دو وسيله نقليه اي كه روبه روي هم در حركتند،بخواهند با هم داخل خيابان مجاور واحدي شوند؛حق تقدم عبور با وسيله اي است كه سمت راست گردش مي كند.

2- هرگاه دو يا چند وسيله نقليه از دو يا چند راه مختلف،به مدخل تقاطع هم عرض يا ميداني برسند،حق تقدم با وسيله اي است كه در طرف راست وسيله ديگر قراردارد.
3- همچنين در برخورد راه فرعي با راه اصلي، حق تقدم با وسيله اي است كه از راه اصلي عبور مي كند.

4- وسيله اي كه در حركت است،نسبت به ساير وسايل نقليه متوقفي كه در حال حركت كردن به جلو و عقب يا دور زدن هستند،حق تقدم دارد.


5- در گذرگاه عابر پياده،حق تقدم عبور با عابران پياده است.بدين ترتيب ضرورت رعايت حق تقدم عبور،بدين معني است كه رانندگان ضمن هدايت وسيله نقليه خود و يا هنگام شروع به حركت،بايستي طوري حركت نمايند كه موجب تغيير ناگهاني جهت يا سرعت ساير وسايل نقليه نشوند.

ماده۱۲۱:

رعايت مقررات مربوط به حق تقدم عبور براي همه اجباري است مگر در مواردي كه به موجب مقررات خاص يا علايم مخصوص راهنمايي خلاف اين حكم اجازه داده شده باشد.  


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۸:۱۵ توسط:آموزش رانندگي موضوع:

نمونه سوالات گواهينامه رانندگي و رانندگي

نمونه سوالات گواهينامه رانندگي و رانندگي,
سوالات آموزش رانندگي,
نمونه سوالات رانندگي,

جدول جرائم رانندگي:

جزييات كامل نرخ جرايم رانندگي برحسب تومان

روستا و راه روستايي

كلان شهر . جاده هاي بين شهري

ساير شهرها

عنوان تخلفات رانندگي

200,000

200,000

200,000

رانندگي در حالت مستي و مصرف روانگردان‌ ها

50,000

90,000

10,000

تجاوز از سرعت مجاز (بيش 50 كيلومتر در ساعت)

20,000

40,000

50,000

تجاوز از سرعت مجاز (بيش 30 تا 50 كيلومتر در ساعت)

50,000

90,000

100,000

سبقت غير مجاز در راه هاي دو طرفه

50,000

90,000

100,000

عبور از چراغ قرمز راهنمايي و رانندگي

50,000

90,000

100,000

حركت به طور مارپيچ

---

90,000

100,000

حركت با دنده عقب در آزاد راهها و بزرگراه ها

10,000

30,000

50,000

عبور از محل ممنوع ( ورود ممنوع )

20,000

40,000

50,000

تجاوز به چپ از محور راه

10,000

30,000

50,000

عبور وسايل نقليه از پياده رو

20,000

40,000

50,000

دور زدن در محل ممنوع

10,000

30,000

40,000

توقف در محل ايستادن ممنوع و يا مطلقا ممنوع

10,000

20,000

30,000

عدم استفاده از كمربند ايمني براي راننده و سرنشين

20,000

40,000

50,000

استفاده از موبايل حين رانندگي سرعت بالاي 60 كيلومتر

10,000

20,000

30,000

استفاده از موبايل حين رانندگي سرعت كمتراز 60 كيلومتر

30,000

40,000

50,000

نقص در سامانه روشنايي در شب

30,000

40,000

50,000

رانندگي با وسايل عمومي خارج از ساعت مجاز

30,000

40,000

50,000

عدم توجه به فرمان ايست با پرچم پليس و همياران پليس

30,000

40,000

50,000

عدم رعايت مقررات حمل بار

10,000

30,000

40,000

عدم رعايت حق تقدم عبور

50,000

50,000

50,000

نصب پلاك هاي متفرقه ( تغيير در استاندارد پلاك )

40,000

40,000

50,000

در آغوش داشتن اطفال حين رانندگي

30,000

40,000

50,000

حمل آهن آلات بدون شرايط ايمني و مقررات مربوطه

50,000

50,000

50,000

دستكاري در دستگاه سرعت نگار وسايل حمل و نقل عمومي

20,000

40,000

50,000

توقف دوبله در محل ايستادن ممنوع

---

40,000

50,000

عبور كاميون و اتوبوس در خط سرعت بزرگراه ها

30,000

40,000

50,000

استفاده از نور افكن يا چراغ داراي نور خيره كننده

30,000

40,000

50,000

نصب تجهيزات اضافي كه از سطح بيروني تجاوز كند

---

40,000

50,000

توقف و سد معبر در سطح يا حريم تقاطع ها

20,000

40,000

50,000

عدم اعلام نشاني محل سكونت جديد به اداره راهنمايي و رانندگي

30,000

40,000

50,000

سبقت از سمت راست يا استفاده از شانه راه

---

30,000

50,000

استفاده از شيشه دودي به نحوي كه داخل خودرو مشخص نباشد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۸:۰۷ توسط:آموزش رانندگي موضوع: