آموزش رانندگي

آموزش حركت با دنده عقب  كليك كنيد


آزمون شهري كليك كنيد


آموزش پارك دوبل كليك كنيد


بهترين حالت گرفتن فرمان كليك كنيد


آموزش پارك كنار جدول كليك كنيد


فيلم آموزش مهارت هاي رانندگي كليك كنيد


آموزش پارك دوبل كليك كنيد


آموزش دور زدن دو فرمانه و يك فرمانه كليك كنيد

 

آموزش رانندگی کلیک کنید


آموزش رانندگی تصویری کلیک کنید

 
آموزش رانندگی مخصوص بانوان کلیک کنید


نمونه سوالات رانندگي پايه يك

نمونه سوالات رانندگي پايه يك,
نمونه سوالات آموزشگاه هاي رانندگي,
نمونه سوالات ازمون علايم رانندگي,

در اين مطلب شماري از نكات مهم در كلاس هاي عملي رانندگي را ذكر مي نمايم. اگرچه نكات عملي رانندگي را مي بايست به ضمير ناخودآگاه ذهن سپرد ولي نوشتن آنها براي پرهيز از فراموشي و يادآوري مجدد خالي از لطف نيست.
Imageنكات حرفه اي: 
1. براي روشن كردن پرايد: اول كليد را رو به جلو مي چرخانيد. ماشين روشن مي شود. همزمان پا روي كلاج مي گذاريد و تا انتها فشار مي دهيد سپس دنده را از حالت دنده آزاد به دنده 1 حركت مي دهيد و سپس كلاج دستي كه در سمت راست شما قرار دارد مي گيريد و از حالت فعلي (كه رو به بالا قرار دارد) به پايين مي آوريد. حالا كلاج را به آهستگي و به نحوي كه كلاج به كف پايتان چسبيده باشد به آرامي رها مي كنيد(بالا مي آوريد). ماشين راه مي افتد.
2. قبل از روشن كردن ماشين صندلي، آينه ها را تنظيم كنيد و كمربند خود را ببنديد.
3. هميشه نقطه اي دور كه روبرويتان باشد را ببينيد. ديدن نقطه دور به شما كمك مي كند كه همه چيز را تحت كنترل خود داشته باشيد و تسلط بيشترو بهتري بر خودروي خود داشته باشيد. در هنگام گردش به راست، سمت راست و هنگام گردش به چپ، سمت چپ را نگاه كنيد.
4. هر وقت خواستيد سرعت اتومبيل را كاهش دهيد كلاج را كمي (تا وسط) فشار دهيد.
5. هر وقت خواستيد ترمز بگيريد قبل از ترمز گرفتن، كلاج را تا انتها به طور كامل فشار دهيد.
6. فرمان را آرام بگيريد و در هنگام رانندگي ريلكس باشيد. شما بايد به سطحي از رانندگي برسيد كه همزمان اگر راديو گوش مي كرديد و كسي نيز حرف مي زد بتوانيد به همه چيز اشراف داشته باشيد و در عين حال رانندگي تان را نيز كنيد.
7. لزومي ندارد كه هر وقت موتوري يا ماشيني به سمت تان آمد شما فرمان را منحرف كنيد كه به او نخوريد. وظيفه موتور يا ماشين است كه مسير خود را اصلاح كند. اگر شما منحرف شويد و تصادف كنيد شما مقصر شناخته مي شويد.
8. درس اول درست رانندگي كردن صاف رانندگي كردن است.
9. هر وقت قصد سمت گيري يا گردش به راست يا چپ را داشتيد، راهنما را از ميله دست چپ فرمان بزنيد (بالا راست – پايين چپ). همين كه فرمان را به آن سمت بچرخانيد راهنما از كار مي افتد.
10. هر وقت نزديك عاملي شديد كلاج را تا نيمه گرفته و ترمز را كمي فشار دهيد تا سرعت ماشين به حداقل مورد انتظار برسد ولي از حركت متوقف نشود.
11. دنده عقب با دنده R است. ابتدا كلاج را تا انتها فشار مي دهيد و سپس دنده را به R تغيير مي دهيد. سپس به آرامي پا را از كلاج برمي داريد. حالا ماشين راه مي افتد.
12. هر وقت بر سر دو راهي قرار گرفتيد ابتدا توقف مي كنيد و سپس حركت مي كنيد.
13. براي چرخش به راست يا چپ سرعت را كم مي كنيد ولي از حركت باز نمي ايستيد.
14. هر چقدر سرعت تان كمتر باشد با چرخش فرمان كمتري، ماشين دور مي زند ولي اگر سرعت زياد باشد بايد چرخش ماشين متناسب با آن باشد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۴:۵۳ توسط:آموزش رانندگي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :